tel: +48 817565520
pl en ru

Oferta

Osoba kontaktowa

Anna Pawliczuk
tel. 81 756 55 13
fax: 81 756 55 10
kom. 603 556 030
anna.pawliczuk@centro-chem.pl

Katarzyna Kosienkowska
tel. 81 756 55 22
kom. 882 029 143
katarzyna.kosienkowska@centro-chem.pl

Iwona Szczypińska
tel. 81 756 55 02
fax: 81 756 55 10
kom. 607 809 722
iwona@centro-chem.pl

Beata Piszel
tel. 81 756 55 07
fax: 81 756 55 08
kom. 603 038 099
beata.piszel@centro-chem.pl

Alicja Zawadowicz
tel. 81 751 09 78
fax: 81 756 55 10
kom. 607 050 642
alicja.zawadowicz@centro-chem.pl

Joanna Kowalska
tel. 81 756 55 08
kom. 734 217 965
joanna.kowalska@centro-chem.pl

 

 

Kwas cytrynowy jednowodny

Inne nazwy: Kwas 2-hydroksy-1,2,3-propanotrikarboksylowy

Identyfikator produktu Kwas cytrynowy jednowodny
Branże Chemia gospodarcza, Kosmetyka, Surowce A-Z, Kleje, oleje, smary, Ogrodnictwo, Przemysł farmaceutyczny, Przemysł spożywczy, Przemysł paszowy
Surowce chemiczne Substancje A-Z, Kwasy
Nr CAS 5949-29-1
Nr WE 611-842-9
Wzór chemiczny C6H8O7·H2O
Masa molowa 210,14 g/mol
Postać fizyczna Krystaliczne ciało stałe koloru białego
Kod taryfy celnej 29181400
Właściwości fizyczne i chemiczne
Zapach Bez zapachu
pH 1,7 (100 g/l)
Temperatura topnienia/krzepnięcia 153°C (1013 hPa)
Gęstość względna 1,665 g/cm3 (20°C)
Rozpuszczalność w wodzie 590 g/l (20°C)
Rozpuszczalność w innych rozpuszczalnikach Rozpuszczalny w alkoholu