tel: +48 817565520
pl en ru

O nas

Historia firmy Centro-chem

Jesteśmy firmą handlową zajmującą się dystrybucją surowców chemicznych dla różnych gałęzi przemysłu.

Firma – Centro-Chem - została założona w 1998 roku w Turce przez czworo przyjaciół. Na początku mieliśmy do dyspozycji jeden samochód ciężarowy, którym dostarczaliśmy klientom surowce na rynku lokalnym. Dziś, ponad 20 lat później, nasz zespół liczy ponad 100 wykwalifikowanych specjalistów: 25 osób w dziale handlowym zajmuje się zakupami i sprzedażą przy wsparciu działów kontroli jakości, logistyki, księgowości, pracowników magazynu, a także kierowców. Posiadamy magazyny w Turce, k. Lublina, w tym własny skład celny, oraz Gdańsku o łącznej powierzchni ponad 8000 metrów kwadratowych. Jako jedna z nielicznych firm z branży możemy pochwalić się własną flotą samochodów ciężarowych, która umożliwia sprawną dostawę produktów bezpośrednio do naszych odbiorców.

W ciągu kilkudziesięciu lat pracy udało nam się zbudować bogate portfolio produktów oraz zdobyć ogromne doświadczenie w pracy z Klientami krajowymi i zagranicznymi. Obecnie współpracujemy z ponad 2000 firm, prowadzimy sprzedaż krajową, wewnątrzwspólnotową i pozaunijną. Ugruntowaliśmy swoją pozycję wiarygodnego sprzedawcy na rynku europejskim i wschodnim. Świadczy o tym między innymi stale rosnący obrót.

Naszą specjalnością są surowce służące do produkcji nawozów, pasz i kosmetyków. Jesteśmy także obecni w innych branżach, takich jak: chemia gospodarcza, farmacja, produkcja farb i lakierów, budownictwo, przemysł spożywczy, szklany i ceramiczny, branża gumowa, produkcja olejów, smarów oraz wiele innych. Specjalizujemy się w produktach takich jak: gliceryna, glikolе, siarczany, azotany, fosforany, kwasy i wodorotlenki. Naszym atutem jest możliwość dostarczenia Klientom towarów w dogodnym opakowaniu. Organizujemy dostawy w workach i big-bagach, cysternach, paletopojemnikach, beczkach, kanistrach, butelkach i nie tylko!

Przywiązujemy dużą wagę do jakości dostarczanych przez nas towarów i zadowolenia klientów. W tym celu wdrożyliśmy system zarządzania jakością ISO. Zdobyliśmy także certyfikat GMP+ dla dodatków, materiałów paszowych i premiksów, stanowiący dowód naszego profesjonalizmu i rzetelności. Kolejnym potwierdzeniem naszej wiarygodności jako importera i eksportera jest certyfikat AEO, który pozwolił nam na sprawniejsze przeprowadzanie procedur celnych. Dzięki uproszczonej procedurze celnej możemy dokonywać odpraw celnych eksportowych bezpośrednio na terenie firmy!

W ciągu kilkudziesięciu lat prężnego funkcjonowania na rynku stworzyliśmy zgrany zespół, nastawiony na realizację wyznaczonych celów. Osiągane sukcesy, motywują nas do dalszych działań - wiemy, że ciągły rozwój jest konieczny, by współpraca z naszymi Kontrahentami była satysfakcjonująca dla obydwu stron.